Reklama

Włochy: Rekordzistka dojazdów do pracy. Kobieta pokonuje ponad 1500 km

Giuseppina Giuliano codziennie jeździ pociągiem do pracy z Neapolu do Mediolanu. Tym samym młoda kobieta dwa razy dziennie pokonuje odległość ponad 770 kilometrów.

Prasa zaznacza, że 29-letnia mieszkanka Neapolu jest niewątpliwie jedną z absolutnych rekordzistek, jeśli chodzi o długość dojazdu do pracy. A wszystko to, dodaje, za pensję w wysokości 1165 euro miesięcznie, czyli poniżej średniej krajowej. Kobieta pracuje bowiem w szkole jako woźna.

Kobieta jadąc do pracy codziennie pokonuje ponad 1500 km

Giuseppina Giuliano z południa Włoch w chaosie szkolnej biurokracji została zatrudniona w liceum w w Mediolanie na północy, czyli - jak się zauważa - dalej już prawie nie można. Otrzymała etat woźnej i postanowiła przyjąć tę propozycję. Zarazem zdecydowała, że z powodu wysokich kosztów wynajmu mieszkania lub pokoju w stolicy Lombardii będzie dojeżdżać do pracy. Wynajem pochłonąłby połowę jej pensji. Podróże koleją z biletem miesięcznym kosztują mniej.

Reklama

W swoim neapolitańskim domu wstaje o godzinie 3:30 i o godzinie 5 wsiada do pociągu dużych prędkości jadącego do Mediolanu. Jedzie nim 5 godzin. Pracuje od 10:30 do 17. Następnie wraca do domu.

"Czapki z głów dla odwagi i uporu, z jakim idzie ona pod prąd w kraju, w którym konieczność dojazdu 40 kilometrów do pracy to dla wielu utrapienie" - podkreślił dziennik "Il Foglio". 

Czy byłbyś gotów dojeżdżać tak daleko do pracy? Pochwal się swoim rekordem dojazdów na naszym Facebooku! 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Włochy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy