Reklama

​Włochy: Rekordowa konfiskata 138 pytonów

138 pytonów znalezionych w ciężarówce z Grecji skonfiskowali celnicy i funkcjonariusze Gwardii Finansowej w porcie w Ankonie na północy Włoch. Węże transportowano nielegalnie na targi gadów w Weronie.

Lokalna prasa informuje, że to rekordowa konfiskata węży. Znajdowały się w ciężarówce, która zjechała w Ankonie z promu z Grecji. Gdy funkcjonariusze przystąpili do kontroli ładunku we włoskim porcie, odkryli w środku pytony różnej wielkości i różnego koloru. Kiedy je policzyli, okazało się, że jest ich 138.

Kierowcy pojazdu okazali celnikom i kontrolerom finansowym dokumenty, które rzekomo miały być pozwoleniem na przewóz gadów, import, eksport oraz handel gatunkami flory i fauny pod ochroną.

Pytony chcieli sprzedać na specjalnych targach w Weronie. Okazało się, że certyfikaty nie są ważne w świetle włoskich przepisów.

Reklama

Czarnorynkowa wartość wszystkich okazów z ciężarówki to kilkadziesiąt tysięcy euro. Ich właścicielom zarzuty postawiła prokuratura w Ankonie. Grozi im kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do roku oraz grzywna od 20 do 200 tysięcy euro.

Skonfiskowane pytony trafiły do specjalistycznego ośrodka w Umbrii. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy