Reklama

Reklama

Włochy: Problem z mundurami w żandarmerii. Kobiety noszą męskie uniformy

Ograniczą swobodę ruchów, skuteczność działania i po prostu umniejszają kobiecą urodę - w ten sposób włoscy związkowcy opisują mundury karabinierów, wstawiając się za paniami zatrudnionymi w tej służbie. Kobiety muszą nosić uniformy przeznaczone dla mężczyzn, bo w niektórych jednostkach nie pomyślano o odpowiednim ubiorze, przystosowanym dla ich budowy fizycznej.

Związkowcy wydali specjalne oświadczenie, w którym oświadczyli, że brak mundurów dla kobiet-karabinierów ujemnie wpływa też na ich wygląd. Zaapelowali do dowództwa żandarmerii, by "zapełnili tę anachroniczną lukę" i zagwarantowali kobietom odpowiednie stroje, bo męskie są niewygodne.

Jak stwierdzili, kobiety odbywające służbę w mobilnych patrolach najbardziej narzekają na to, że muszą nosić spodnie dla mężczyzn, gdyż tylko takie otrzymują z administracji.

Związkowcy wstawiają się za kobietami-karabinierami. "Noszą niefunkcjonalne stroje"

Ponadto pracownicy zasygnalizowali problem z kamizelkami kuloodpornymi. Istnieją ich damskie modele, ale są one bardzo rzadkie.

Reklama

"To oznacza, że nasze koleżanki, które pełnią służbę na ulicach, noszą ten element systemu ochrony osobistej, który jest nieodpowiedni, a zatem niefunkcjonalny" - zauważyli związkowcy w nocie, cytowanej przez włoską agencja prasowa Ansa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy