Reklama

Reklama

Włochy: Premier Kanady odwiedził zniszczone w trzęsieniu ziemi miasteczko Amatrice

Premier Kanady Justin Trudeau wraz z żoną Sophie odwiedził w niedzielę włoskie miasteczko Amatrice, zniszczone w zeszłym roku w wyniku trzęsienia ziemi. Szef rządu przyjechał tam z Taorminy na Sycylii, gdzie uczestniczył w szczycie G7.

"Jestem tu, by okazać przyjaźń narodowi włoskiemu. Przyjechałem, by współodczuwać z ludnością Amatrice cierpienie z powodu trzęsienia ziemi" - powiedział Trudeau, który w ochronnym kasku spacerował wśród ruin miejscowości, przekonując się o skali zniszczeń.

Złożył z żoną kwiaty pod tablicą upamiętniającą 249 ofiar kataklizmu z 24 sierpnia 2016 roku.

Trudeau towarzyszyli burmistrz miasteczka Sergio Pirozzi, minister spraw zagranicznych Włoch Angelino Alfano i szef Obrony Cywilnej Fabrizio Curcio. Szef MSZ dziękował Trudeau za pomoc udzieloną Włochom przez Kanadę po trzęsieniach ziemi w 2016 r. Minister podkreślił, że pomoc ta była znaczna.

Reklama

W prowizorycznej budowli na obrzeżach Amatrice Justin i Sophie Trudeau oraz burmistrz miasteczka zjedli wspólnie obiad - makaron amatriciana z sosem pomidorowym, bekonem z policzków wieprzowych i owczym serem. Potrawa ta jest symbolem solidarności z ludnością ze zniszczonych terenów w środkowej części kraju.

W poniedziałek premier Kanady zostanie przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy