Reklama

Reklama

Włochy: Prawie 13 tys. migrantów uratowanych w ciągu kilku dni

Około 13 tysięcy migrantów uratowały przez ostatnie cztery dni włoskie służby na Morzu Śródziemnym - poinformowała marynarka wojenna Włoch dodając, że wzrost liczby przybywających do kraju migrantów wynika z utrzymującej się dobrej pogody.

W ostatnich dniach centrum dowodzenia przeprowadziło 53 operacje ratunkowe, dzięki którym u wybrzeży Libii uratowano tysiące ludzi - poinformowała straż przybrzeżna.

Tylko w poniedziałek z morza podjęto prawie 7 tysięcy osób. Była to jedna z największych tego typu operacji w ostatnich latach. Kolejne 3 tysiące migrantów uratowano i przetransportowano do Włoch we wtorek.

Dzisiaj w Palermo na Sycylii spodziewane jest przybycie prawie 1,3 tys. migrantów, a w portowym mieście Brindisi na południowym zachodzie kraju oczekuje się statku z 720 migrantami na pokładzie.

Reklama

Według danych Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) od początku roku do Włoch dotarło ponad 105 tys. migrantów, a ok. 3,1 tys. zginęło podczas przeprawy przez Morze Śródziemne. To o ponad 500 osób więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy