Włochy: Ponad 700 migrantów przypłynęło na Lampedusę
Ponad 700 migrantów na 30 łodziach przypłynęło w sobotę na włoską wyspę Lampedusa - podała agencja ANSA. W tamtejszym ośrodku rejestracji i identyfikacji migrantów przebywa 930 osób, podczas gdy miejsc jest tam 350.

Sobota była kolejnym dniem masowego napływu migrantów, który rozpoczął się w nocy.
Wieczorem po całym dniu niesienia pomocy jednostki patrolowe włoskiej Gwardii Finansowej udzieliły jej czterem następnym łodziom, na pokładzie których było 81 uciekinierów z Tunezji.
Od początku roku przez Morze Śródziemne dotarło do Włoch ponad 50 tys. migrantów.
Padła propozycja blokady morskiej
Kwestia migracji jest jednym z tematów włoskiej kampanii wyborczej, podnoszonym przede wszystkim przez włoską prawicę. Liderka prowadzącej w sondażach partii Bracia Włosi Giorgia Meloni przedstawiła propozycję blokady morskiej, by zahamować napływ migrantów. Pomysł ten spotkał się z ostrą krytyką ze strony centrolewicy.
Lampedusę, jedno z miejsc symboli kryzysu migracyjnego, odwiedził w ramach kampanii lider Ligi Matteo Salvini.