Reklama

Włochy: Policja skonfiskowała 120 tys. ozdób świątecznych i 45 km lampek

Włoska Gwardia Finansowa w Bolonii skonfiskowała 45 kilometrów łańcuchów świątecznych lampek, pozbawionych atestu oraz 120 tysięcy różnych ozdób świątecznych bez informacji, wymaganych przez kodeks konsumenta. Nielegalnie sprzedawane ozdoby choinkowe znaleziono podczas kontroli w sklepie prowadzonym przez mężczyznę chińskiego pochodzenia - przekazała Ansa. Sprawa została skierowana do lokalnej Izby Handlu.

Obecne kontrole handlowe skoncentrowane są na sprzedaży wszelkich artykułów świąteczno-noworocznych, w tym dekoracyjnych.

W jednym z bolońskich sklepów, sprzedającym różne artykuły do domu, funkcjonariusze natrafili na dziesiątki tysięcy importowanych dekoracji pozbawionych znaku CE, potwierdzającego, że spełniają normy europejskie.

Włochy: Skonfiskowano 45 km łańcucha i 120 tys. ozdób choinkowych

Rekordowe znalezisko to łańcuchy z lampkami, których łączną długość obliczono na 45 kilometrów. Można by nimi obficie opleść, jak zauważono, ulice w całym historycznym centrum miasta. Poza tym skonfiskowano 120 tysięcy różnych ozdób świątecznych bez jakichkolwiek informacji, wymaganych przez kodeks konsumenta.

Reklama

Sprawa została skierowana do lokalnej Izby Handlu.

Z kolei w Viareggio w Toskanii Gwardia Finansowa skonfiskowała 214 tysięcy niebezpiecznych artykułów świątecznych, w tym bombek i innych ozdób choinkowych. Właścicielowi sklepu grozi kara grzywny do 35 tysięcy euro - podały miejscowe media.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Włochy | Bolonia | Święta Bożego Narodzenia | ozdoby świąteczne

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy