Reklama

Reklama

Włochy: Najnowsze dane dotyczące liczby migrantów

Ponad 119 tys. migrantów przypłynęło w 2017 roku do Włoch - podało włoskie MSW, przedstawiając dane dotyczące kryzysu migracyjnego. Odnotowano, że liczba przybyszów spadła o 34 proc. w porównaniu z 2016 rokiem, gdy dotarło 181 tys. osób.

Znaczny spadek fali migracyjnej odnotowano w ostatnich miesiącach 2017 roku. W grudniu była ona mniejsza o 73 proc. niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku.

Wzrosła natomiast liczba deportacji nielegalnych imigrantów z Włoch: z 5300 w 2016 roku do 6340 w minionym.

Ze względów bezpieczeństwa z Włoch wydalono 105 osób, podejrzanych o radykalizm i ekstremizm. Było wśród nich pięciu imamów.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ujawniło ponadto, że w zeszłym roku prowadziło monitoring 129 osób, które prawdopodobnie walczyły w szeregach Państwa Islamskiego (IS). Niektóre z nich powróciły z frontu w Iraku i Syrii do Europy. 42 bojowników nie żyje - wynika z danych resortu.

Reklama

W ciągu całego roku 59 razy zebrał się na posiedzeniu działający przy MSW Komitet ds. Analizy Strategii Antyterrorystycznej.

Z Rzymu Sylwia Wysocka 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama