Reklama

Reklama

Włochy: „Mafii wstęp wzbroniony”

W niewielkim mieście koło Mediolanu ustawiono tablice z zakazem wstępu dla mafii z Kalabrii.

Okolice te cieszą się od lat ponurą sławą jako miejsce, gdzie osiadły i rozpoczęły przestępczy proceder i działalność biznesową gangi kalabryjskiej mafii ‘ndranghety.

Gangi niemile widziane

"Do tej gminy ‘ndrangheta nie ma prawa wstępu", "Tu gangi mafijne nie są mile widziane" - takie napisy widnieją na dużych biało-niebieskich tablicach, przypominających znaki drogowe. Pojawiły się one na rogatkach i na ulicach miasteczka Trezzano sul Naviglio, liczącego 18 tysięcy mieszkańców.

Ich pomysłodawcą jest burmistrz Fabio Bottero.

"100 miejscowości przeciwko mafii"

Region Lombardia boryka się z coraz większym problemem przenikania mafijnych gangów z południa Włoch, zwłaszcza z Kalabrii, do tamtejszego biznesu i finansów. Właśnie w Trezzano sul Naviglio, jak wynika z ustaleń śledczych, ich obecność jest szczególnie duża. 

Reklama

- Trezzano chce uwolnić się od gangów mafijnych. W naszym mieście znajdują się siedziby firm o międzynarodowej renomie, a nie można usunąć problemu związanego z obecnością grup przestępczości zorganizowanej = wyjaśnił burmistrz.

Jego pomysł ustawienia zaskakujących tablic popiera krajowe stowarzyszenie gmin, które od kilku miesięcy prowadzi we Włoszech kampanię "100 miejscowości przeciwko mafii".

 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama