Reklama

Reklama

Włochy: Dwa obrazy van Gogha odebrano z rąk gangu

Skradzione z Muzeum w Amsterdamie w 2002 roku dwa obrazy Vincenta van Gogha włoska Gwardia Finansowa znalazła pod Neapolem. Akcja gwardii wymierzona była w gang tamtejszej mafii, kamorry, zajmujący się przemytem i handlem narkotykami.

Jak podały włoskie media, chodzi o obraz "Kongregacja opuszczająca kościół reformowany w Nuenen" (datowany na lata 1883-1885) i "Widok na morze w Scheveningen" (1882 rok).

Wartość obu prac wyceniana jest na 100 milionów dolarów - podała włoska agencja prasowa ANSA, powołując się na śledczych.

Te dwa bardzo cenne dzieła znajdowały się w lokalu w Castellammare di Stabia w Kampanii. Zostały odkryte w piątek przez funkcjonariuszy w czasie operacji przeciwko handlarzom kokainy. W jej trakcie zajęto majątek gangu o wartości kilkudziesięciu milionów euro.

Reklama

Włoskie media przypominają, że kilku złodziei oskarżonych o dokonanie kradzieży w Amsterdamie 7 grudnia 2002 roku, aresztowano rok po włamaniu, ale obrazów nigdy nie znaleziono. Nie wiadomo jeszcze, jak trafiły w ręce mafiosów z kamorry. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy