Reklama

Włochy: Były prezydent Giorgio Napolitano przeszedł pilną operację serca

Pomyślnie zakończyła się w nocy z wtorku na środę operacja serca 92-letniego byłego prezydenta Włoch Giorgio Napolitano - zapewnił personel szpitala w Rzymie. Kilkugodzinną operację przeprowadzono w trybie pilnym, gdy emerytowany szef państwa źle się poczuł.

"Operacja przebiegła bardzo dobrze, serce znów dobrze pracuje, a stan pacjenta jest stabilny" - ogłosił w nocy kardiochirurg Francesco Musumeci na konferencji prasowej w szpitalu San Camillo.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni i pełni optymizmu" - zapewnił.

Lekarz podkreślił, że wpływ na tempo powrotu do zdrowia będzie miał wiek pacjenta. "Ale wielki hart ducha mu pomoże" - stwierdził Musumeci. Opowiedział, że przed operacją były prezydent "dodał odwagi" lekarzom z zespołu operacyjnego.

Giorgio Napolitano był prezydentem od 2006 do 2015 roku. Ustąpił z urzędu w czasie swej drugiej kadencji, którą zgodził się pełnić przez jakiś czas, by ustabilizować kryzys polityczny po poprzednich wyborach.

Reklama

Obecnie jako były szef państwa ma mandat dożywotniego senatora i aktywnie uczestniczy w pracach parlamentu. W marcu przewodniczył inauguracji obrad Senatu po wyborach.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Włochy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy