Reklama

Reklama

Włochy: 23-latka otrzymała sześć dawek szczepionki naraz

​Przez przypadek 23-letnia lekarka z okolic miasta Massa we Włoszech otrzymała całą fiolkę szczepionki Pfizera przeciw COVID-19. To oznacza, że zamiast jednej podano jej sześć dawek preparatu. Kobieta poczuła się źle i trafiła na obserwację do szpitala. W poniedziałek wieczorem została wypisana.

Po obserwacji w szpitalu zwolniona została do domu w poniedziałek młoda Włoszka, która w szpitalu w Toskanii otrzymała przez pomyłkę sześć dawek szczepionki Pfizera. Kobieta czuje się dobrze. Bolała ją tylko ręka.

Do błędu doszło w szpitalu w mieście Massa, gdzie 23-letnia stażystka psychologii klinicznej została zaszczepiona zawartością całej fiolki preparatu przeciwko COVID-19, a więc sześcioma dawkami.

Ponieważ bezpośrednio po zastrzyku poczuła się źle, a personel odkrył natychmiast swój błąd, kobietę prewencyjnie hospitalizowano na obserwację. Nie stwierdzono u niej żadnej reakcji alergicznej - podał oddział służby zdrowia w tej części Toskanii.

Reklama

Wszczęto postępowanie wyjaśniające, by ustalić, jak doszło do błędu. W wydanym komunikacie regionalny oddział poinformował, że przyczyną pomyłki był "błąd wzrokowy z powodu chwilowej nieuwagi".

Podkreśla się, że przypadek kobiety będzie przedmiotem badań, bo nigdy wcześniej nikt nie dostał sześciu dawek szczepionki.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy