Reklama

Reklama

Władze Rzymu proszą o dodatkowych 500 policjantów do ochrony stolicy

Władze Rzymu zwróciły się w czwartek do włoskiego MSW o rozmieszczenie 500 dodatkowych policjantów w związku z podniesieniem alarmu antyterrorystycznego. Włochy wskazywane są jako jeden z krajów, zagrożonych możliwymi atakami ekstremistów islamskich.

To działania prewencyjne - wyjaśnił prefekt, czyli szef władz prowincji Wiecznego Miasta Giuseppe Pecoraro, odnosząc się do wniosku o przysłanie dodatkowych sił policji. Zapewnił, że decyzja o rozpoczęciu operacji zabezpieczenia stolicy nie wynika z konkretnych sygnałów o możliwych zagrożeniach.

Władze zaapelowały jednocześnie do rzymian, by nie martwili się działaniami, podjętymi przez siły porządkowe. - Trzeba pamiętać, że Włochy są krajem zachodnim i jako takie są zagrożone - podkreślił Pecoraro. - Musimy być czujni- dodał.

Reklama

W ostatnich dniach wzmocniono między innymi ochronę urzędów, ambasad, redakcji, a także okolic Watykanu, gdzie szczególnie widać zwiększone siły policji.

Władze Włoch przyznały też, że kraj ten jest jednym z punktów, z którego kandydaci na bojowników z innych państw europejskich udają się na front do Syrii i Iraku. Takich informacji dostarczyły służby wywiadowcze i komórki do walki z terroryzmem. Także na tym wątku koncentruje się operacja wzmocnienia bezpieczeństwa Włoch, rozpoczęta po zamachach we Francji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje