Reklama

Reklama

Władimirowi Putinowi ufa 23 proc. Rosjan. Sondaż

Jak wynika z sondażu, przeprowadzonego przez Centrum Analityczne Jurija Lewady, prezydent Rosji cieszy się zaufaniem tylko 23 proc. obywateli. Media niezależne zwracają uwagę na fakt, że notowania Władimira Putina sukcesywnie obniżają się od dwóch lat.

Dyrektor Centrum Jurija Lewady Lew Gudkow, w rozmowie z radiem Echo Moskwy podkreślił, że w ciągu dwóch lat zaufanie do Władimira Putina spadło z 59 do 23 proc. Socjolog wyjaśnił, że Rosjanie sami wskazywali kilku polityków, którym ufają. 

"W przypadku pytania otwartego, wyraźna jest tendencja rozmywania elektoratu Władimira Putina" - stwierdził Lew Gudkow. Dyrektor Centrum Lewady poinformował, że na konkretne pytanie o poparcie dla polityki Władimira Putina, aż 60 procent osób odpowiedziało twierdząco. 

Zdaniem Lwa Gudkowa różnica wynika stąd, że odpowiadając na drugie pytanie Rosjanie nie widzą alternatywy. "Nie zależnie od rosnącego niezadowolenia, ludzie wciąż są przekonanie, że Putin jest niezamienialny" - stwierdził rosyjski socjolog. W ocenie części komentatorów, Rosjanie są już zmęczeni rządami Władimira Putina.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy