Reklama

Reklama

Władimir Putin przy granicy z Polską. Rozmawiał z uczniami o wojnie

Władimir Putin przybył w czwartek do obwodu kaliningradzkiego, niedaleko granicy z Polską. Autokrata spotkał się z uczniami z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Odpowiadał na pytania młodzieży dotyczące wojny w Ukrainie, eksploracji kosmosu i gospodarki. - Ukraina zaczęła tworzyć antyrosyjską enklawę, która zagraża nasze krajowi - powiedział prezydent Rosji.

Według portalu flightradar24 samolot, którym Władimir Putin przybył do obwodu kaliningradzkiego, leciał przesmykiem pomiędzy estońską i fińską przestrzenią powietrzną, unikając tym samym zamkniętego dla rosyjskich samolotów obszaru nieba.

Wizyta Władimira Putna w graniczącym z Polską obwodzie kaliningradzkim rozpoczęła się od spotkania z uczniami tamtejszych szkół - laureatami olimpiad i konkursów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i przypadającego na 1 września Dnia Wiedzy.

Prezydent Rosji odpowiadał na pytania młodzieży

Podczas spotkania autokrata odpowiadał na pytania młodzieży dotyczące gospodarki, podboju kosmosu oraz inwazji na Ukrainę. W trakcie sesji szef Kremla powiedział, że "Ukraina zaczęła tworzyć antyrosyjską enklawę, która zagraża Rosji".

Reklama

- Misją naszych żołnierzy jest powstrzymanie wojny, ochrona ludzi i ochrona samej Rosji - mówił Putin podczas spotkania z uczniami kaliningradzkich szkół, cytowany przez agencję AFP.

Prezydent Rosji, cytowany przez agencję Interfax, powiedział, że "działania wojska zasługują na wsparcie całego społeczeństwa".

Putin: Przed ZSRR Ukraina nie miała państwowości

W takcie swojego "wykładu" Putin stwierdził, że "Ukraina nie miała państwowości przed powstaniem Związku Radzieckiego".

- Nie było takiego państwa. Po rewolucji 1917 roku powstały różnego rodzaju quasi-państwa, następnie, podczas tworzenia się ZSRR, powstała Ukraina - mówił.

Putin dodał, że "w Ukrainie znajduje się znaczna część terenów, które historycznie należały do Rosji", wymieniając Donbas.

- Chociaż Donbas wcale nie chciał być częścią Ukrainy, o czym świadczą dokumenty - powiedział.

Po spotkaniu z młodzieżą moskiewski przywódca odwiedził też kompleks muzealno-teatralno-edukacyjny, a także kaliningradzki oddział rosyjskiej Akademii Marynarki Wojennej im. Pawła Nachimowa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy