Reklama

Reklama

Władimir Putin komentuje wycofanie się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w piątek, komentując wycofanie się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem i jego możliwe skutki, że jednostronne działania prowadzą w ślepy zaułek i że wszyscy uczestnicy porozumienia powinni poszukiwać rozwiązań.

Putin powiedział, że Rosja popierała sankcje wobec Iranu przyjęte przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, a nigdy nie popierała sankcji ogłoszonych przez jakikolwiek kraj w trybie jednostronnym. 

Ocenił, że Iran poszedł w sprawie swego programu nuklearnego na wiele kompromisów i że teraz wywiązuje się ze swoich zobowiązań w ramach porozumienia ze światowymi mocarstwami. "Za co ich karać? Nie rozumiem" - oświadczył rosyjski prezydent.

Reklama

Putin zadał także pytanie, czy zerwanie porozumienia, w tym - jak to ujął - zmuszenie Iranu do wycofania się z umowy będzie korzystne dla wspólnoty międzynarodowej i krajów regionu, np. Izraela. "Dlatego należy prowadzić dialog i znaleźć rozwiązania" - oznajmił.

Rosyjski prezydent wypowiadał się na ten temat podczas sesji plenarnej Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu. W debacie uczestniczy też prezydent Francji Emmanuel Macron.

Reklama

Reklama

Reklama