Reklama

"Wizyta Poroszenki w Polsce nie została odwołana"

​- Zapowiadana na środę wizyta prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki w Polsce nie została odwołana, lecz przełożona na późniejszy termin - oświadczył rzecznik Poroszenki Swiatosław Cehołko.

"Spotkanie prezydenta Ukrainy z prezydentem elektem Polski (Andrzejem Dudą) zostało przełożone. Ustalono, że dojdzie do niego później, tak samo, jak i do spotkania z (urzędującym prezydentem Bronisławem) Komorowskim" - powiedział Cehołko agencji Interfax-Ukraina.

Spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy - Bronisława Komorowskiego i Petra Poroszenki planowano na środę po południu. Wieczorem obaj prezydenci mieli obejrzeć na Stadionie Narodowym w Warszawie finał Ligi Europejskiej z udziałem ukraińskiego Dnipro Dniepropietrowska i hiszpańskiej Sevilli FC.

Reklama

Wcześniejszą informację PAP o tym, że Poroszenko nie przyjedzie w środę do Warszawy potwierdziła Kancelaria Prezydenta RP. "KPRP potwierdza, że nie dojdzie do planowanej dziś wizyty Prezydenta Ukrainy w Warszawie" - podała kancelaria na swej stronie internetowej.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy