Reklama

Reklama

Wirus Zika. Najnowsze ustalenia naukowców

Naukowcy w USA twierdzą, że znaleźli potencjalny związek między wirusem Zika a małogłowiem u rodzących się dzieci. Wirusy prawdopodobnie niszczą komórki, z których u płodów powstaje mózg.

Zdaniem profesor Guo Li-Ming z uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, wirusy Zika wnikają do kory mózgowej nienarodzonych dzieci. "I prawdopodobnie te zainfekowane komórki, tak zwane komórki progenitorowe, łatwiej obumierają", i właśnie to może prowadzić do uszkodzenia mózgu i w konsekwencji do ciężkiego kalectwa. Badacze dodają, że ich dane nie stanowią jeszcze ostatecznego dowodu.

Wirusy Zika są roznoszone przez tropikalne komary; w ostatnich miesiącach infekcje obserwowano w krajach obu Ameryk; tam szacunkowa liczba dzieci urodzonych z małogłowiem sięga pięciu tysięcy. To znacznie więcej niż zwykle.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy