Reklama

Reklama

Wilk rozszarpał kucyka von der Leyen. "Cała rodzina zmartwiona"

Wilk rozszarpał kucyka o imieniu Dolly należącego do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli Von der Leyen - poinformował niemiecki Bild. Do ataku doszło w Beinhorn, na pastwisku około 100 metrów od rodzinnego domu polityk.

Truchło zwierzęcia zostało odkryte w piątek przez męża przewodniczącego Komisji Europejskiej. Znalazł je na pastwisku, na posesji należącej do rodziny, która znajduje się w Dolnej Saksonii w Niemczech.

Niemcy. Kucyk Von der Leyen rozszarpany przez wilka

W pobliżu znajdował się inny kucyk. Stał tam przestraszony, został prawdopodobnie oszczędzony przez drapieżnika.

"Cała rodzina jest bardzo zmartwiona tą wiadomością" - skomentowała sytuację Ursula von der Leyen, cytowana przez dziennik "Bild". Media opisują, że rodzina von der Leyen w swojej posiadłości trzyma wiele koni, a 63-letnia polityk sama jest miłośniczką jazdy konno.

Reklama

Von der Leyen mieszka tam z mężem i siedmiorgiem dzieci od 2007 roku. Jest to jej dom rodzinny, w którym spędziła dzieciństwo. 

Kucyk szefowej KE zabity przez wilka. Problemy z drapieżnikami

Po incydencie, do gospodarstwa w Beinhorn został wezwany weterynarz wraz z pracownikiem izby rolniczej. Na miejscu pobrali próbki do analizy.

Ministerstwo Środowiska Dolnej Saksonii potwierdziło, że doszło do ataku wilka, na co wskazują ślady po ugryzieniu

To nie pierwszy tego typu incydent w okolicy. Dziesięć dni wcześniej trzy kucyki zostały zabite przez wilki około sześciu kilometrów od Burgdorfu. Wilki od dekady powiększają swoje siedlisko w Dolnej Saksonii. Często dochodzi tam do incydentów z rozszarpanymi zwierzętami. Według danych ministerstwa, obecnie w Dolnej Saksonii odnotowuje się 39 watah wilków z około 350 osobnikami.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy