Reklama

Reklama

Wietnam: Pożar baru karaoke. Zginęło kilkanaście osób

Co najmniej 12 osób nie żyje, a kilkadziesiąt zostało rannych w pożarze baru karaoke. Ogień pojawił się we wtorek wieczorem w mieście Thuan An w południowym Wietnamie. Stan 11 poszkodowanych ocenia się jako ciężki. W sumie do szpitali trafiło około 40 osób.

Pożar wybuchł na pierwszym i drugim piętrze budynku mającego trzy kondygnacje. Ogień szybko rozprzestrzenił się na pozostałe części obiektu. Wielu gości i pracowników lokalu wpadło w panikę i zaczęło wyskakiwać na chodnik, doznając obrażeń - poinformował portal vietnamnews.vn.

Pożar baru w Wietnamie. To kolejne takie zdarzenie

Na miejsce zdarzenia wysłano 66 strażaków, którzy opanowali sytuację po około godzinie. Lokalna prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przyczyn wtorkowej tragedii.

Premier Wietnamu Pham Minh Chinh polecił Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego oraz regionalnym władzom zbadanie przyczyny pożaru. Nakazał również podwyższenie standardów bezpieczeństwa w tego typu lokalach - przekazał indianexpress.com.

Reklama

Jak przypominają lokalne media, w 2016 roku podobny wypadek miał już miejsce w stolicy kraju - Hanoi. W pożarze baru karaoke zginęło tam wówczas 13 osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy