Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Zabójstwo siedmiolatki w parku. Sprawczyni uniewinniona

Kobieta, która poderżnęła gardło siedmioletniej dziewczynce, została oczyszczona z zarzutów. Wcześniej jednak przyznała się do winy - informują zagraniczne media. m.in. BBC.

Eltiona Skana zaatakowała Emily Jones 22 marca, kiedy w Wielkiej Brytanii obchodzony jest Dzień Matki. Prokurator Michael Brady twierdzi, że kobieta nie znała dziewczynki.

Jednej z pielęgniarek Skana miała się później przyznać, że zabiła z premedytacją. - Czekałam w parku na swoją ofiarę. Zrobiłam, co zrobiłam, po czym próbowałam uciec - powiedziała. Sąd wziął pod uwagę, że zarówno rozmowa ta, jak i atak, odbyły się w czasie, kiedy kobieta nie przyjmowała leków zapisanych jej przez psychiatrę.

Reklama

Po tragicznym wydarzeniu w parku policja przeszukała mieszkanie 30-latki, gdzie znalazła zapas medykamentów nieprzyjmowanych od około miesiąca.

Prokuratura wycofała oskarżenie wobec 30-latki w piątek (4 grudnia), dzień po przesłuchaniu psychiatry sądowego. Dr Saifullah Syed Afghan uznał, że kobieta cierpi na schizofrenię paranoidalną i 22 marca była niepoczytalna. 

Skana już wcześniej była znana policji. W 2017 roku zaatakowała nożem swoją matkę, a później także siostrę. Trzykrotnie przyjmowano ją do szpitali psychiatrycznych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy