Reklama

Wielka Brytania: Zabójca Polaka skazany. Zaatakował na tle rasowym

Granta Hardinga - mężczyznę, który zamordował bezdomnego Polaka, gdy ten spał w swoim śpiworze, skazano na co najmniej 27 lat więzienia. Brytyjski nacjonalista zaatakował z powodu nienawiści na tle rasowym.

30-letni Grant Richard Harding zaatakował 44-letniego Roberta Jadeckiego 16 czerwca 2021 roku na Hester Street w Northampton.

Polak był bezdomnym i spał na ulicy. W wyniku napaści został poważnie ranny. Agresor mieszkający nieopodal kopał, bił i krzyczał na swoją ofiarę. 44-latek zmarł tego samego dnia w szpitalu. Policja z Northamptonshire stwierdziła, że był to "brutalny i niesprowokowany atak".

Według sędziego zbrodnia była motywowana rasowo, a 30-latek był brytyjskim nacjonalistą.

"Jego śmierć nie jest mniej istotna"

Detektyw Robert Gray z East Midlands Special Operations Unit podkreślił, że Jadecki był mężczyzną z łagodnym usposobieniem cieszącym się dobrą opinią lokalnej społeczności, jak również Hope Centre, schroniska dla bezdomnych w Northampton

Reklama

- Bezdomność nie sprawia, że śmierć Roberta jest mniej ważna - powiedział BBC.

- Hester Street była jego domem. To tu został brutalnie pobity na śmierć w swoim śpiworze. Nie zasłużył na to i cieszę się, że byliśmy w stanie oddać mu sprawiedliwość - dodał.

 Granta Hardinga skazano na co najmniej 27 lat więzienia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: morderstwo | Wielka Brytania

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy