Reklama

Reklama

Wielka Brytania wprowadzi zakaz azylu dla migrantów z kanału La Manche

Od początku roku do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche przedostało się ponad 30 tys. nielegalnych imigrantów. Brytyjska minister spraw wewnętrznych Suella Braverman ogłosi we wtorek projekt ustawy zakazującej ubiegania się o azyl dla migrantów, którzy przekraczają kanał - podał dziennik "The Times".

Jak zapowiada dziennik, Suella, w swoim wystąpieniu na konferencji Partii Konserwatywnej, przedstawi projekt ustawy o nielegalnej imigracji, który wykracza poza istniejące ustawodawstwo. Nowa regulacja prawna ma na celu wprowadzenie całkowitego zakazu ubiegania się o azyl dla każdego, kto nielegalnie przybywa do Wielkiej Brytanii , w tym przez kanał La Manche.

Gwałtowny wzrost liczby nielegalnych imigrantów

Już ponad 30 tys. nielegalnych imigrantów przedostało się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche, zwykle w pontonach lub niewielkich łodziach, od początku tego roku - wynika z podanych przez rząd pod koniec września statystyk.

Reklama

Aktualny bilans nielegalnych przepraw przekroczył ten z całego 2021 roku, który do tej pory był zdecydowanie najwyższy w historii. Pomimo obietnic brytyjskiego rządu, że ukróci tę sytuację, od kilku lat liczby nielegalnych imigrantów wzrastają w gwałtowny sposób. W 2018 roku przedostało się przez kanał La Manche 299 osób, w 2019 roku było to już 1843, w 2020 roku - 8466, zaś w 2021 roku - aż 28 526 osób.

Przemytnicy biorą 3500-5000 funtów od osoby

Brytyjski rząd wskazuje, że ten wzrost jest efektem działalności gangów przemytniczych i podkreśla, że osoby korzystające z ich usług w zdecydowanej większości nie są uchodźcami, którzy faktycznie uciekają przed prześladowaniami, lecz migrantami ekonomicznymi szukającymi w Wielkiej Brytanii lepszego życia. 

Cena, jaką nielegalni imigranci płacą przemytnikom to 3500-5000 funtów (19,1-27,3 tys. złotych) od osoby.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy