Reklama

Reklama

Wielka Brytania: W samolot uderzył piorun. Do sieci trafiły zdjęcia

Dramatyczne zdjęcia lotu Airbusa Belugi XL5 z lotniska Hawarden w Wielkiej Brytanii do Hamburga obiegły sieć. Krótko po starcie w maszynę uderzył piorun. Świadkowie mówią o potężnym odgłosie wybuchu i błysku światła. Zgłoszono także przerwy w dostawie prądu.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorek popołudniu w północnej Walii. 

Wielka Brytania: W samolot uderzył piorun

Krótko po starcie z lotniska Hawarden w samolot Airbus Beluga XL5 uderzył piorun. Moment ten uchwyciła kamera samochodowa. 

Świadkowie zdarzenia relacjonują, że po uderzeniu usłyszały dźwięk potężnego wybuchu, a także bardzo jasny błysk światła. Dziesiątki osób zgłosiło w tym czasie przerwy w dostawie prądu oraz utratę sygnału telewizyjnego. Dostawca energii w tym rejonie pracuje nad awarią.

Airbus: To rutynowe wydarzenie w lotnictwie

Tymczasem  Airbus Beluga XL5 kontynuował lot i bezpiecznie po godz. 14:30 wylądowała w Niemczech. W oświadczeniu Airbusa, cytowanym przez, manchestereveningnews.co.uk, potwierdzono, że w samolot uderzył piorun. Poinformowano, że maszyna zostanie dokładnie sprawdzona przed kolejnym startem.

Reklama

 "To rutynowe wydarzenie w lotnictwie i samolot kontynuował swoją podróż do Hamburga zgodnie z planem. Zgodnie ze standardową procedurą operacyjną samolot zostanie poddany przeglądowi przed następnym lotem" - przekazał rzecznik Airbusa w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy