Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Trzymali siedmioro dzieci i 35 psów w skandalicznych warunkach

Na sześć lat więzienia skazano parę, która pobierała zasiłki na dzieci przetrzymywane razem z 35 psami w przerażających warunkach. Podczas interwencji, policjanci zauważyli m.in. zaniedbanego siedmiolatka, który spał na kanapie obok martwego psa. Para otrzymała także zakaz posiadania zwierząt.

35-letni Christopher Bennett i 41-letnia Gemma Brogan zostali skazani w poniedziałek - przekazał portal Daily Mail. Para z East Sussex w południowo-wschodniej Anglii przed sądem przyznała się do zaniedbywania dzieci oraz do okrucieństwa wobec zwierząt.  

Dramat dzieci i zwierząt trwał latami

Prawda o dramatycznych warunkach, w których przetrzymywane były dzieci i zwierzęta, wyszła na jaw podczas interwencji funkcjonariuszy policji w czerwcu 2021 roku. Jak przekazał portal, policjanci zauważyli m.in. zaniedbanego siedmiolatka, który spał na kanapie obok martwego psa, pokrytego odchodami. Wszystkie pomieszczenia były zaśmiecone, na podłodze znaleziono brudne ubrania, gnijącą żywność i zwierzęce odchody

Reklama

Według funkcjonariuszy, domu musiał być w takim stanie od wielu lat, panował w nim niemożliwy do zniesienia odór. Po interwencji, dzieci w wieku od 4 do 17 lat zostały zabrane i otrzymały właściwą opiekę. Czworo najmłodszych dzieci zamieszkało z rodzinami wspierającymi, gdzie uczone są podstawowych umiejętności.  

Przed sądem przypomniano, że para korzystała ze wsparcia na dzieci. Otrzymywali 7 tys. funtów miesięcznie, co daje 84 tys. funtów pomocy socjalnej rocznie. Jak zauważono, pieniądze nie były wydawane zgodnie z przeznaczaniem, biorąc pod uwagę stan zarówno dzieci, jak i domu.

Trzymali 35 psów w jednym domu

Wszystkie znajdujące się w domu psy, według policji, wyglądały na niedożywione. Futra zwierząt były tłuste i pokryte odchodami. W domu odnaleziono także jednego martwego psa. Organizacja zwierzęca RSPCA po interwencji policji zabrała pod swoją opiekę 35 psów, którym już odnaleziono nowe domy.  

Za stosowanie okrucieństwa wobec zwierząt 41-latka została skazana na 18 tygodni więzienia w zawieszeniu na dwa lata, ma pięcioletni zakaz posiadania zwierząt. Jej partner również został skazany na 18 tygodni więzienia. Mężczyzna otrzymał bezwzględny zakaz posiadania zwierząt.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy