Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Troje wioślarzy zginęło na wezbranej rzece w zachodniej Walii

Grupa paddleboarderów, wioślarzy pływających na desce podobnej do surfingowej, miała wypadek na rzece w zachodniej Walii. Trzy osoby zginęły, a jedna jest w stanie krytycznym. Ustalane są dokładne przyczyny tragedii.

Do wypadku doszło na rzece Cleddau w miejscowości Haverfordwest w południowo-zachodniej Walii w sobotę rano. Dziewięcioosobowa grupa paddleboarderów uczestniczyła w spływie po rzece. Policja oświadczyła, że dokładny przebieg wypadku jest ustalany, ale lokalny radny powiedział, że prawdopodobnie zostali oni zaskoczeni przez nagły, ulewny deszcz. 

Akcja ratunkowa na bagnach. Straż Graniczna odnalazła małżeństwo Irakijczyków

Do zdarzenia doszło w czasie, gdy obowiązywało wydane przez urząd meteorologiczny Met Office ostrzeżenie przed ulewami.

Reklama

Kobieta walczy o życie w szpitalu

W wypadku zginął jeden mężczyzna i dwie kobiety, a kolejna kobieta jest w szpitalu, walcząc o życie. Pozostałych pięcioro uczestników spływu nie odniosło obrażeń. 

Jak podają media, przed przybyciem na miejsce ekip ratunkowych do rzeki wskoczył, próbując nieść pomoc uczestnikom spływu, przypadkowy świadek zderzenia.

W Walii, podobnie jak na dużych obszarach Szkocji i Anglii, trwają od kilku dni ulewne deszcze, przez które rzeki są wezbrane i niebezpieczne, a niektóre tereny - zalane.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy