Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Tajemnicze wzory na plażach

Na plażach wzdłuż walijskiego wybrzeża Pembrokeshire w Wielkiej Brytanii co jakiś czas pojawiają się tajemnicze wzory, które rozbudzają wyobraźnię spacerowiczów. Jak się tam znajdują? Kto je tworzy?

Za wszystkim stoi lokalny malarz Marc Treanor, który efekty swoich prac publikuje także w sieci. Jego twórczością zainteresowało się CNN Travel.

Artysta, malując na mokrym piasku niepowtarzalne wzory, inspiruje się kształtami, które można czasem ujrzeć na polach kukurydzy czy pszenicy - czytamy.

Oszałamiające efekty prac malarza można podziwiać tylko przez krótki czas. Dzieła szybko zmywają bowiem morskie fale. W rozmowie z CNN Marc Treanor przyznaje, że to także część procesu twórczego. 

"To integralna część tego, całkowicie związana z pracą i faktem, że jest ona nietrwała i tymczasowa" - podkreśla artysta.

Reklama

Marc Treanor uwiecznia swoje prace na fotografiach i nagraniach, a następnie udostępnia je szerszej publiczności w internecie.

Artysta w rozmowie z CNN ujawnia, jak krok po kroku tworzy na wybrzeżu Pembrokeshire w południowo-zachodniej Walii tajemnicze wzory. Jak podkreśla, jego praca nad malowaniem kształtów sprowadza się do trzech podstawowych kroków. 

Najpierw szkicuje projekt na papierze, w domu. Następnie na plaży, za pomocą grabi, tworzy dzieło. Trzeci krok to - jak zaznacza artysta - najbardziej magiczny etap związany z tworzeniem. 

"Jest to swojego rodzaju kontemplacyjna strona tworzenia. Najlepiej jest znaleźć dobry punkt widokowy. Razem ze wszystkimi, którzy byli zaangażowani w projekt, możemy wtedy wejść na klif i wpatrywać się w plażę, oglądać, jak dzieło jest pochłaniane przez morze" - mówi Treanor.

Do pomocy artysta często angażuje przyjaciół, ale - jak podkreśla - najbardziej satysfakcjonujące jest dla niego to, gdy dzieło zainteresuje obcych ludzi, którzy przechodzą właśnie obok.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy