Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Seria ataków nożem

Jedna osoba zginęła, a siedem innych zostało rannych wskutek ataków nożem, do których doszło w niedzielę po północy (6 września) w centrum Birmingham w środkowej Anglii - poinformowała policja hrabstwa metropolitalnego West Midlands.

Jak dodano, dwie spośród rannych osób - kobieta i mężczyzna - doznały poważnych obrażeń, ale ich życiu nie grozi niebezpieczeństwo.

Seria ataków

Policja poinformowała również, że uważa, iż seria zdarzeń, która nastąpiła pomiędzy godziną 00.30 a 2.20 była ze sobą powiązana, aczkolwiek w oświadczeniu policji nie napisano nic na temat możliwej przyczyny. 

O tym, że incydenty z użyciem noży prawdopodobnie są powiązane wcześniej mówił też Andy Street, burmistrz hrabstwa metropolitalnego West Midlands.

Trwają poszukiwania mężczyzny

Jak powiedział podczas konferencji prasowej Steve Graham z policji West Midlands, na razie nikt nie został aresztowany, ale w związku ze zdarzeniem poszukiwany jest jeden mężczyzna.

Reklama

Ofiarami prawdopodobnie były przypadkowe osoby i nic nie wskazuje, aby ataki miały charakter terrorystyczny bądź przestępstwa z nienawiści.

To ostatnie zastrzeżenie ma związek z faktem, że do zdarzenia doszło w znajdującej się centrum Birmingham Gay Village, gdzie znajduje się sporo przyjaznych społeczności LGBT pubów, barów i restauracji. 

Dwie hipotezy

Jak powiedział jeden ze świadków, cytowany przez stację BBC, wyglądało to na walkę pomiędzy dwoma grupami młodzieży, w czasie której w pewnym momencie użyto noży. 

Może to wskazywać, że była to albo bójka będąca efektem nadużycia alkoholu, albo porachunki między lokalnymi gangami. Przestępczość z użyciem noży jest plagą w wielu brytyjskich miastach, szczególnie wśród gangów młodzieżowych.

Apel polskiej ambasady

W związku z incydentami polska ambasada zaapelowała "do mieszkańców miasta i okolic o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń lokalnych władz i policji". 

Z Londynu Bartłomiej Niedziński


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy