Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Rafał Ziemkiewicz zatrzymany na lotnisku

Rafała Ziemkiewicza - dziennikarza i publicystę - zatrzymano przez służby na lotnisku w Wielkiej Brytanii. Informację potwierdził rzecznik MSZ Łukasz Jasina. Po kilku godzinach przekazał, że publicysta "czeka na samolot do Warszawy".

Do zatrzymania dziennikarza doszło w sobotę na jednym z lotnisk w Wielkiej Brytanii. Publicysta towarzyszył córce, która ma rozpocząć naukę w Oxfordzie. Jak poinformował portal dorzeczy.pl, "brytyjskie służby przepuściły żonę i córkę Ziemkiewicza, ale jego samego zatrzymały".

Brytyjskie służby miały odebrać Ziemkiewiczowi leki, które miał przy sobie. "Przez kilka godzin był trzymany na lotnisku. Następnie zaprowadzono go do pokoju przesłuchań, gdzie pobrano odciski palców i wykonano zdjęcia" - przekazał portal.  

Kim jest Rafał Ziemkiewicz?

- Trwają odpowiednie czynności wyjaśniające polskich służb konsularnych - informował rzecznik MSZ Łukasz Jasina. Informację o zatrzymaniu potwierdziła też ambasada RP. Na razie nie ujawniono jego przyczyn. Konsulowie byli w kontakcie z żoną i córką Ziemkiewicza.

Reklama

Po godz. 18, Jasina przekazał, że Ziemkiewicz "oczekuje na samolot do Warszawy".

Rafał Ziemkiewicz jest autorem książek, a także publicystą i dziennikarzem związanym m.in. z tygodnikiem "Do Rzeczy". Komentuje tematy polityczne i ekonomiczne.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy