Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Przód dreamlinera runął na asfalt. Akcja służb na lotnisku

Przód samolotu British Airways nagle spadł na asfalt. Na lotnisku pojawiły się strażacy oraz służby medyczne. Do zdarzenia doszło w piątkowy poranek na lotnisku Heathrow w Londynie.

Towarowy Boeing 787 Dreamliner przyleciał w czwartek około 22.30 z Moskwy. W piątek był przygotowany do odlotu w kierunku Frankfurtu. Nagle przednie podwozie złożyło się, w wyniku czego kadłub spadł prosto na płytę lotniska. W chwili wypadku do samolotu były podłączone schody. 

- Samolot towarowy został uszkodzony podczas postoju. Ponieważ był tylko frachtowcem, na pokładzie nie było pasażerów - powiedział Sky News przedstawiciel linii lotniczych. Jak przyznał przyczyny zdarzenia zostaną przeanalizowane. 

Według informacji uzyskanych przez Daily Mail w chwili wypadku ekipa obsługująca samolot znajdowała się wewnątrz. Dwie osoby zostały ranne, z czego jedna trafiła do szpitala. Przyczyną awarii mogło być niewłaściwe zablokowanie przedniej części podwozia przez jednego z pracowników. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL