Reklama

Reklama

Wielka Brytania przeznaczy 700 milionów na budowę elektrowni jądrowej

700 mln funtów przeznaczy rząd Wielkiej Brtanii na kontynuację projektu elektrowni jądrowej Sizewell C - powiadomił Jeremy Hunt, brytyjski minister finansów, cytowany przez agencję Reutera. Jak dodał, jest to "największy krok ku niezależności energetycznej" Wielkiej Brytanii. Jest to też pierwsze takie wsparcie rządu od 30 lat.

- Rząd będzie kontynuował prace nad elektrownią jądrową Sizewell C. Z zastrzeżeniem ostatecznych zatwierdzeń rządowych, umowy na inwestycję początkową zostanie podpisana z odpowiednimi stronami,w tym EDF (Électricité de France, francuskie przedsiębiorstwo energii elektrycznej - red.), w nadchodzących tygodniach - przekazał Jeremy Hunt

Brytyjski minister finansów w przekazał w parlamencie także, jaki będzie koszt przedsięwzięcia.

- Nasza inwestycja o wartości 700 milionów funtów jest pierwszym wsparciem państwa dla projektu jądrowego od ponad 30 lat i reprezentuje największy krok w naszej drodze do niezależności energetycznej - dodał. 

Elektrownia Sizewell C

Reklama

Zgodnie z planami elektrownia jądrowa Sizewell C ma zaspokajać 7 proc. brytyjskich potrzeb energetycznych. Elektrownia ma powstać w hrabstwie Suffolk na wschodnim wybrzeżu Anglii. 

Według założeń, dzięki elektrowni Wielka Brytania uniezależni się od importu energiiNowe reaktory mają także doprowadzić, że do 2050 roku jedna czwarta energii będzie pochodziła z elektrowni atomowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy