Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Protesty i poważny wypadek na autostradzie

Brytyjska policja aresztowała w środę 71 uczestników blokady obwodnicy Londynu, którzy protestowali przeciwko zmianom klimatu. Aktywiści spowodowali potężne korki, a także najprawdopodobniej poważny wypadek, w którym ciężkie obrażenia odniosła 50-letnia kobieta.

Aktywiści z organizacji Insulate Britain, która jest powiązana z Extinction Rebellion, w środę - po raz drugi w tym tygodniu - zablokowali obwodnicę Londynu, będącą najbardziej ruchliwą autostradą w Wielkiej Brytanii, siadając w trzech miejscach na jezdni. Niektórzy z nich nawet przykleili się do asfaltu.

Protest, w którym uczestniczyło 89 aktywistów, spowodował w środę przed południem potężne korki. Najprawdopodobniej był także przyczyną poważnego wypadku, do którego doszło w południowo-zachodniej części obwodnicy. Zderzyły się tam cztery samochody, a jedna z rannych osób, 50-letnia kobieta, została w stanie ciężkim zabrana do szpitala śmigłowcem. Wprawdzie policja zastrzega, że za wcześnie jeszcze, by przesądzać, czy to protest był przyczyną wypadku, ale cytowani przez media świadkowie nie mają co do tego wątpliwości.

Reklama

Insulate Britain domaga się, by brytyjski rząd podjął wiążące zobowiązania do tego, by zapewnić izolację termiczną 29 mln domów w kraju.

Czytaj także: Tłumy na proteście w Londynie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje