Reklama

Wielka Brytania: Premier Rishi Sunak ukarany mandatem. Jechał bez pasów

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak został ukarany za jazdę samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa - powiadomiło BBC. Kara została nałożona po tym, gdy w mediach społecznościowych premiera opublikowano nagranie, na którym można było zobaczyć, jak Sunak zignorował zasady bezpiecznej jazdy.

Policja w Lancashire przekazała, że 42-letni mężczyzna został ukarany mandatem. Rzecznik Downing Street potwierdził, że to Sunak otrzymał karę. - Premier jest w pełni świadomy, że popełnił błąd i przeprosił - przekazał rzecznik, dodając, że Sunak opłaci mandat

Jak przypomina portal, pasażerowie, którzy podróżują samochodem bez zapiętych pasów, mogą zostać ukarani mandatem w wysokości 100 funtów (ok. 513 zł). W przypadku gdy sprawa trafi do sądu, mandat może wzrosnąć do 500 funtów (ok. 2563 zł). 

Reklama

Premier sam się "wydał" zamieszczając nagranie

W mediach społecznościowych premiera Wielkiej Brytanii pojawiło się nagranie, na którym można zobaczyć go w samochodzie. Rishi Sunak na wideo wykonanym podczas odwiedzin w hrabstwie Lancashire opowiadał o nowej fazie rządowego projektu wsparcia finansowego i nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa

Nagranie szybko zostało skasowane z mediów społecznościowych premiera. 

Zachowanie Sunaka zostało skomentowane przez brytyjskich polityków. Zdaniem Scotta Bentona, "wszyscy popełniają błędy". - Podczas gdy konserwatyści zachowują się, jakby jedne zasady dotyczyły ich, a inne pozostały, ten mandat jest przypomnieniem, że oni otrzymają karę za swoje zachowanie - oceniła Daisy Cooper. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wielka Brytania | Rishi Sunak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy