Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Posłowie bez marynarki bez głosu w Izbie Gmin

Jeden z brytyjskich posłów, uczestniczący zdalnie w posiedzeniu Izby Gmin, chciał przemawiać z kuchni swojego domu ubrany w... sweter. Zastępczyni spikera nie udzieliła mu głosu. - Szanowny pan musi być ubrany tak, jakby był tutaj w izbie - powiedziała, upominając deputowanego, by założył marynarkę.

Prowadząca posiedzenie Eleanor Laing miała właśnie udzielić głosu Jonathanowi Gullisowi, posłowi Partii Konserwatywnej, reprezentującemu okręg Stoke-on-Trent, który w obradach uczestniczy zdalnie.

- Teraz idziemy do... Teraz idziemy... Nie, nie sądzę, że pójdziemy do Stoke-on-Trent, szanowny pan musi być ubrany tak, jakby był tutaj w izbie. Więc nie pójdziemy do Stoke-on-Trent, postaramy się wrócić do pana Gullisa w odpowiednim czasie, ale pójdziemy teraz do Chesterfield, do posła Partii Pracy Toby'ego Perkinsa - powiedziała Laing, gdy zobaczyła niestosowny strój Gullisa.

Reklama

Dżinsy, T-shirty, sandały i buty sportowe odpadają

Nie ma dokładnych wytycznych na temat ubioru obowiązującego w Izbie Gmin, ale zasady mówią, że mężczyźni muszą nosić marynarki, choć krawaty nie są wymagane. 

Dżinsy, T-shirty, sandały i buty sportowe również nie są odpowiednie.

Deputowany przeprosił

- Wracamy teraz do Stoke-on-Trent, gdzie - jak widzę - szanowny pan jest teraz odpowiednio ubrany - powiedziała po chwili Laing, gdy Gullis założył marynarkę. - Aby nikomu się nie myliło - kiedy ludzie uczestniczą wirtualnie, wtedy również pojawiają się w tej sali, sali Izby Gmin, i dlatego jest absolutnie konieczne, aby wszyscy biorący udział w tych debatach byli ubrani w taki sposób, w jaki byliby ubrani w Izbie Gmin - wyjaśniła.

- Dziękuję pani zastępczyni spikera, marynarka jest już założona! Przepraszam - odparł Gullis, dla którego jest to pierwsza kadencja w parlamencie.

Z powodu ograniczeń wprowadzonych po wybuchu epidemii koronawirusa tylko część posłów fizycznie uczestniczy w posiedzeniach Izby Gmin, a większość bierze w nich udział zdalnie.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy