Reklama

Wielka Brytania: Policjantka z Polski uratowała życie mężczyźnie

Policjantka z Olsztynka podczas wakacji w Wielkiej Brytanii uratowała życie mężczyźnie, który zasłabł w autobusie. - Wszyscy powtarzają, że zrobiłam coś wspaniałego, ale dla mnie to po prostu instynkt - zaznaczyła w rozmowie z lokalną gazetą "Daily Echo" funkcjonariuszka.

Bohaterska akcja Izabeli Sękowskiej, która na co dzień pracuje w Wydziale dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, została opisana przez lokalną gazetę "Daily Echo".

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie. Policjantka, jadąc autobusem z Wallisdown do Bournemouth, zauważyła, jak chcący wysiąść z pojazdu starszy mężczyzna nagle upada. Zareagowała błyskawicznie i wspólnie z drugą pasażerką ułożyły mężczyznę na podłodze.

"Mężczyzna zemdlał, ale odzyskał przytomność. Powiedziałam mu jak się nazywam, że jestem z Polski i zadałam mu kilka pytań, żeby zorientować się, czy jest świadomy" - relacjonowała zdarzenie funkcjonariuszka.

Reklama

Po chwili 71-latek ponownie stracił przytomność i przestał oddychać. Wtedy pani Izabela położyła go na podłodze i reanimowała metodą usta-usta aż do przyjazdu ratowników.

Mężczyzna z podejrzeniem udaru został odwieziony do szpitala.  Zdaniem lekarzy, bez pomocy pani Izabeli 71-latek mógł umrzeć.

"Iza to wyróżniająca się w służbie policjantka"

"Wszyscy powtarzają, że zrobiłam coś wspaniałego, ale dla mnie to po prostu instynkt. Reaguję automatycznie, gdy widzę kogoś, kto potrzebuje pomocy" - zaznaczyła w rozmowie z lokalną gazetą "Daily Echo" funkcjonariuszka.

Pochwał nie szczędził również bezpośredni przełożony policjantki mł. insp. Piotr Zabuski. "Jestem dumny z postawy Izy, ale niezaskoczony, ponieważ to na co dzień wyróżniająca się w służbie policjantka. Charakteryzuje ją empatia, szybkość reakcji, a także zdolność do zachowania zimnej krwi w sytuacjach trudnych" - wyliczał.


"Iza przeszła przeszkolenie dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Oprócz podnoszenia kwalifikacji w ramach zwalczania przestępczości gospodarczej, zwracamy dużą uwagę na szkolenie w zakresie ratownictwa, które przydaje się przy wykonywaniu czynności służbowych" - podsumował.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama