Reklama

Wielka Brytania: Policja zastrzeliła białego jelenia

Mieszkańcy Bootle w hrabstwie Merseyside (Wielka Brytania) byli zszokowani, kiedy zobaczyli wyjątkowo rzadki okaz białego jelenia, biegającego ulicami miasta. Zwierzę zostało zastrzelone przez miejscową policję, która argumentuje, że stwarzało zagrożenie dla pieszych i kierowców.

Zgłoszenie o jeleniu na ulicach miasta policja otrzymała w niedzielny poranek przed godziną 9. Choć dzikie zwierzęta zapuszczają się czasami w rejony miast, to ten gość był wyjątkowy, bo był nim rzadko spotykany biały jeleń. 

Policja zastrzeliła białego jelenia

Uzbrojeni funkcjonariusze zabezpieczyli zwierzę na terenie przemysłowym przy Melling Road. Wezwano weterynarza, aby monitorował stan jelenia.

RSPCA, brytyjska organizacja zajmująca się prawami zwierząt doradzała, by funkcjonariusze zostawili jelenia, a on sam znajdzie drogę do domu. Lokalna policja argumentowała jednak, że może być on niebezpieczny dla kierowców i pieszych. Dodatkowo funkcjonariusze przekazali, że poszukiwania organizacji, która mogłaby pomóc w bezpiecznym odłowieniu jelenia, nie przyniosły skutków. 

- Nie było opcji, aby jeleń wędrował (ulicami - red.), ponieważ może to stanowić zagrożenie dla kierowców i członków społeczeństwa w okolicy, zwłaszcza, gdy zbliżała się noc - powiedział rzecznik policji. Wczesnym wieczorem zdecydowano więc, że zwierze zostanie zabite. 

Dlaczego nie uśpiono jelenia?

Reklama

Rzeczniczka RSPCA powiedziała, że chociaż jeleń mógł zostać poddany działaniu środków uspokajających, "należy to zrobić ostrożnie w miejscu publicznym, ponieważ jeleń może przestraszyć się i uciec, gdy zostanie trafiony strzałką".

- Może to stworzyć większy problem bezpieczeństwa publicznego i dobrostanu zwierząt - dodała.INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama