Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Niezidentyfikowany sprawca wziął zakładników

Brytyjskie media poinformowały w niedzielę po południu, że uzbrojony mężczyzna wziął zakładników w centrum handlowym Bermuda Park w Nuneaton w hrabstwie Warwickshire w środkowej Anglii. Mężczyzna został już aresztowany przez policję.

Telewizja BBC podała, że zakładnicy są już na wolności, a napastnik został aresztowany.

Do incydentu doszło w niedzielę po południu. Świadkowie zdarzenia relacjonowali, że mężczyzna był uzbrojony w strzelbę. Wziął zakładników w kręgielni w centrum handlowym w Nuneaton. Klienci okolicznych restauracji, siłowni i widzowie kina zostali ewakuowani.

Kelnerka jednej z restauracji, która była na miejscu, powiedziała, że przebywający w środku ludzie dostali komunikat od policji, że wzięto zakładników i nie wolno im opuścić tego miejsca. "Z każdą minutą wszyscy byli coraz bardziej przerażeni" - relacjonowała.

Policja wezwała mieszkańców, aby omijali okolice miejsca zdarzenia. Akcji towarzyszyło odpalenie granatów hukowo-błyskowych, używanych często podczas szturmów w celu zdezorientowania przestępców.

Reklama

Zgodnie z policyjnym komunikatem, incydent nie ma związku z terroryzmem.

Brytyjska gazeta "Coventry Telegraph" podała, że na miejsce przyleciał helikopter ratunkowy, dołączając do trzech karetek pogotowia. Na miejscu było też kilkanaście radiowozów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne