Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Niecodzienny widok. Królowa podpierała się laską

Elżbieta II wzięła udział w nabożeństwie z okazji stulecia organizacji Royal British Legion. Brytyjska królowa idąc do Opactwa Westminsterskiego podpierała się laską. Fakt ten natychmiast wychwyciły media, które poinformowały, że był to pierwszy raz, gdy monarchini była publicznie widziana z laską, z wyjątkiem krótkiego okresu po operacji.

Elżbieta II używała laski już w 2003 i 2004 r., ale wtedy było to spowodowane przebytą operacją usunięcia chrząstki w prawym kolanie i po zakończeniu rekonwalescencji już z niej nie korzystała.

We wtorek 95-letnia monarchini po wyjściu z limuzyny przed Opactwem Westminsterskim wspomagała się laską i tak samo było, gdy wracała z nabożeństwa. Ponadto nie weszła do opactwa głównymi drzwiami od strony zachodniej, lecz bocznymi, skąd miała bliżej na swoje miejsce.

Pałac Buckingham nie odniósł się do tych zmian, ale - jak sugerują brytyjskie media - wprowadzono je raczej dla wygody królowej niż z powodu jakichś problemów, bo monarchini poruszała się sprawnie.

Reklama

Przypominają, że to nie jedyne zmiany w ostatnich latach mające na względzie wygodę królowej - w 2016 r. udając się, aby wygłosić w parlamencie mowę tronową, użyła windy, a nie schodów, od tego samego roku nie nosi też już ciężkiej imperialnej korony, która w trakcie mowy leży na czerwono-złotej aksamitnej poduszce.

We wtorek w Opactwie Westminsterskim Elżbieta II brała udział w nabożeństwie z okazji stulecia Royal British Legion, organizacji charytatywnej wspierającej weteranów sił zbrojnych. Towarzyszyła jej córka, księżniczka Anna.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama