Reklama

Reklama

Wielka Brytania nakłada sankcje na patriarchę Cyryla

Wielka Brytania poinformowała, że w ramach nowej fali sankcji przeciwko Rosji w związku z wojną w Ukrainie nałożyła kary na rosyjską komisarz ds. praw dziecka Marię Lwowową-Belową oraz patriarchę Cyryla.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii poinformowało, że sankcje nałożone na patriarchę Cyryla są spowodowane jego "wybitnym poparciem rosyjskiej agresji wojskowej na Ukrainę" - podał Reuters.

Brytyjskie MSZ informuje, że ukarało Lwowową-Belową za przymusowy transfer i adopcję ukraińskich dzieci.

Jednostka, która torturowała cywilów w Buczy, ukarana sankcjami

W oświadczeniu dodano, że ukarano sankcjami również czterech wyższych rangą wojskowych z jednostki "o której wiadomo, że zabijała gwałciła i torturowała cywilów" w ukraińskiej Buczy.

- Celujemy w popierających i sprawców wojny Putina, którzy przynieśli Ukrainie niewypowiedziane cierpienie, w tym przymusowy transfer i adopcję dzieci - powiedziała brytyjska minister spraw zagranicznych Liz Truss.

Reklama

Rząd poinformował, że sankcje wymierzone są także w sojuszników Putina, dowódców wojskowych oraz handlarzy bronią z Rosji i Birmy.

Kraje Zachodnie ogłosiły w ostatnich miesiącach masowe sankcje wobec byłej republiki sowieckiej w związku z jej lutową inwazją na Ukrainę - podaje Reuters.

Moskwa nazwała wojnę specjalną operacją wojskową, twierdząc, że jej celem było rozbrojenie i "denazyfikacja" sąsiada.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy