Reklama

Wielka Brytania: Księżniczka Beatrycze wzięła cichy ślub

Wnuczka królowej Elżbiety II wzięła w piątek (17 lipca) przed południem cichy ślub w Windsorze. Księżniczka Beatrycze wyszła za Edoardo Mapellego Mozziego. Prywatna ceremonia odbyła się przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego - poinformował Pałac Buckingham. Para miała się pobrać kilka miesięcy wcześniej, jednak ślub został przełożony z powodu epidemii.

"Prywatna ceremonia ślubna księżniczki Beatrycze i pana Edoardo Mapellego Mozziego odbyła się o godz. 11 w piątek 17 lipca w Królewskiej Kaplicy Wszystkich Świętych w Royal Lodge w Windsorze" - napisał w oświadczeniu Pałac Buckingham.

Para pierwotnie planowała wziąć ślub pod koniec maja, ale restrykcje wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa zmusiły ją do zmiany terminu. Ani narzeczeni, ani Pałac Buckingham nie informowali wcześniej o nowej dacie ślubu. 

Cicha uroczystość w obecności najbliższych

"W małej uroczystości wzięła udział królowa, książę Edynburga i bliska rodzina. Ślub odbył się zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi rządu" - dodano. 

Reklama

Ceremonia pierwotnie miała się odbyć w Kaplicy Królewskiej w Pałacu św. Jakuba w Londynie. Royal Lodge to rezydencja na terenie Wielkiego Parku w Windsorze, położona w niewielkiej odległości od zamku Windsor. W Royal Lodge Beatrycze mieszkała w dzieciństwie, a jej rodzice, książę Andrzej i Sara, nadal tam mieszkają. Obydwoje również uczestniczyli w ceremonii.

36-letni Mapelli Mozzi, potentat na rynku nieruchomości o angielsko-włoskich korzeniach, i 31-letnia Beatrycze zaczęli spotykać się jesienią 2018 roku. Zaręczyli się podczas weekendowego wyjazdu do Włoch we wrześniu ubiegłego roku. Ich rodziny znają się od wielu lat i mówi się, że para rozpoczęła związek po ponownym spotkaniu na ślubie siostry Beatrycze, księżniczki Eugenii. 

Ograniczenia spowodowane koronawirusem

Ceremonie weselne są dozwolone w Anglii od 4 lipca, może w nich brać udział maksymalnie 30 osób, które muszą zachowywać dystans społeczny.

Wesele Beatrycze nawet w pierwotnych planach miało być mniej wystawne niż ślub jej młodszej siostry Eugenii, która w 2018 r. poślubiła na zamku w Windsorze handlarza winem Jacka Brooksbanka. 

Skromniejsze plany były, jak się uważa, spowodowane kłopotami wizerunkowymi ojca Beatrycze i Eugenii, księcia Andrzeja, który wskutek znajomości z amerykańskim finansistą i pedofilem Jeffreyem Epsteinem ogłosił czasową rezygnację z wykonywania obowiązków publicznych. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy