Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Królowa Elżbieta II doznała urazu pleców. Nie weźmie udziału w obchodach Niedzieli Pamięci

"Królowa nie weźmie udziału w nabożeństwie w Niedzielę Pamięci w Cenotaph w Londynie" - podaje BBC. Powodem jest uraz pleców. Niedziela Pamięci (Remembrance Sunday) jest jednym z najważniejszych świat w brytyjskim kalendarzu.

"Królowa nie weźmie udziału w nabożeństwie w Niedzielę Pamięci w Cenotaph w Londynie, ponieważ doznała kontuzji pleców" - przekazało BBC. 

    

Pałac Buckingham przekazał, że królowa jest rozczarowana, że nie weźmie udziału w wydarzeniu, a decyzję podjęła "z wielkim żalem". 

Agencja informacyjna PA Media poinformowała, że według lekarzy królowej uraz pleców nie ma związku z jej niedawną wizytą w szpitalu. 

95-letnia królowa Elżbieta 20 października spędziła noc na badaniach w szpitalu. Udział w Niedzieli Pamięci miał być jej pierwszym publicznym wystąpieniem od tego czasu. 

Niedziela Pamięci w Wielkiej BrytaniiRocznica zakończenia I wojny światowej, obchodzona w Wielkiej Brytanii jako Dzień Pamięci (Remembrance Day) wraz z przypadającą w drugą niedzielę listopada Niedzielą Pamięci (Remembrance Sunday), to jedno z najważniejszych świąt w brytyjskim kalendarzu. Jego najbardziej charakterystycznym elementem są symboliczne czerwone maki, początkowo papierowe, a teraz często też znaczki wpinane w ubrania. Dochód z ich sprzedaży przekazywany jest dla znajdujących się w potrzebie byłych żołnierzy i ich rodzin.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje