Reklama

Reklama

Wielka Brytania. Jeden z wartowników zasłabł przy trumnie królowej

W nocy ze środy na czwartek pojawiło się nagranie, na którym uchwycono moment zasłabnięcia i upadku jednego z członków Gwardii Królewskiej przy trumnie królowej Elżbiety II w londyńskim Westminster Hall w Pałacu Westminsterskim. Trumna z ciałem królowej do siedziby brytyjskiego parlamentu trafiła w środę po południu, zostanie tam do pogrzebu.

Na nagraniu z Pałacu Westminsterskiego widać, jak jeden z członków Gwardii Królewskiej upada w pobliżu trumny królowej Elżbiety II na oczach żałobników, którzy przybyli do Londynu pożegnać się ze zmarłą.

 

Jak widać, wartownik, znajdujący się na podwyższeniu z trumną, kołysze się na boki, po czym upada twarzą w dół na podłogę. Mężczyzna jeszcze rękami próbował ochronić się przed upadkiem.  

Do mężczyzny natychmiast podbiegli inni wartownicy i policjanci, by udzielić mu pomocy. W tym momencie transmisja na żywo z pałacu została przerwana, stacja BBC zaczęła wyświetlać kadry z Londynu. Jak przekazał portal news.com.au, nie ma jeszcze informacji na temat stanu zdrowia wartownika.  

Reklama

Westminster Hall dla żałobników otwarta jest przez całą dobę. 

Pogrzeb królowej Elżbiety II  

Elżbieta II zmarła w miniony czwartek na zamku Balmoral w północno-wschodniej Szkocji w wieku 96 lat. W sobotę Pałac Buckingham ogłosił, że pogrzeb o charakterze państwowym odbędzie się w poniedziałek 19 września.  

Pogrzeb brytyjskiej królowej odbędzie się w Opactwie Westminsterskim w Londynie. Trumna z ciałem Elżbiety II zostanie złożona w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze. Żałoba narodowa po śmierci królowej zakończy się dzień po pogrzebie.  

Poniedziałek w Wielkiej Brytanii będzie dniem niemalże wolnym od pracy (za wyjątkiem podstawowych instytucji, jak policja, opieka medyczna czy straż pożarna).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy