Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Firma zajmująca się dozorem elektronicznym pomagała skazanym

​Pracownicy firmy Capita, świadczącej usługi dla brytyjskiego rządu, przyjęli 400 funtów łapówki od osób objętych dozorem elektronicznym. Jak donosi "The Guardian", mieli zadbać o to, by skazani mogli zdejmować bransoletki.

Doniesieniami na temat pracowników firmy Capita zajmuje się obecnie Scotland Yard.

Capita świadczy usługi w zakresie monitoringu elektronicznego dla brytyjskiego rządu. Jak czytamy na łamach "The Guardian", z "dodatkowych usług" firmy miało skorzystać 32 objętych dozorem.

Policja poinformowała, że dochodzenie koncentruje się na Newham - jednej z gmin Londynu. W związku z przestępstwami dot. monitoringu skazanych zostało zatrzymanych 14 osób.

Jak donosi "The Sun", sprawa wyszła na jaw, gdy jeden ze skazanych został aresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa w czasie, gdy powinien być w domu.

Reklama
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL