Reklama

Reklama

​Wielka Brytania: Eksplozja w budynku z polskim sklepem

Policja poinformowała w poniedziałek rano, że cztery osoby zginęły w Leicester, w środkowej Anglii, w wyniku niedzielnego wybuchu w budynku, w którym znajdował się polski sklep. Kolejne cztery osoby zostały ranne, w tym jedna ma poważne obrażenia.

Według źródeł PAP w MSZ, będące na miejscu zdarzenia polskie służby konsularne ustaliły, że żadna z hospitalizowanych osób nie jest obywatelem Polski. Konsulowie pozostają w kontakcie z lokalną policją i próbują ustalić tożsamość ofiar śmiertelnych.

Do eksplozji na Hinckley Road w Leicester doszło w niedzielę krótko po godz. 19 czasu lokalnego (godz. 20 czasu polskiego).

Na tym etapie śledztwa przyczyna wybuchu pozostaje nieznana, ale policja zastrzegła, że nic nie wskazuje na akt terroryzmu i poprosiła o "niespekulowanie o okolicznościach towarzyszących incydentowi".

Reklama

W wyniku wybuchu dwupiętrowy budynek, w którym znajdował się polski sklep "Żabka" i lokal mieszkalny, uległ całkowitemu zniszczeniu i zawaleniu.

Lokal otworzył się pod koniec ubiegłego roku i nie należał do Polaków, ale miał polskojęzyczną obsługę. Nie ma informacji o tym, kto znajdował się w środku w momencie eksplozji.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy