Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Co piąta osoba w Pałacu Westminsterskim doświadczyła molestowania

Przeciek w brytyjskim parlamencie ujawnił, że jedna na pięć osób pracujących w Pałacu Westminsterskim, doświadczyła molestowania seksualnego w ciągu ostatnich 12 miesięcy – pisze "The Independent".

Dokument został przekazany redakcji dziennika. Dziś w parlamencie ma go przedstawić Andrea Leadsom, przewodnicząca Izby Gmin.

Dokument bulwersuje. Przedstawia cały szereg przewinień jakich dopuścili się brytyjscy parlamentarzyści lub pracownicy Pałacu Westminsterskiego. W raporcie znajdują się różne formy molestowania - od zastraszania i nękania słownego, do obłapiania aż po gwałt.

Raport powstał po przeprowadzeniu ankiety w parlamencie. Miała ona wyjaśnić, czy w Pałacu Westminsterskim w ogóle dochodzi do molestowania. Jak się okazało, dokument nie tylko to udowodnił, ale też przedstawił wielką skalę tego zjawiska.

Reklama

Brytyjczycy dwa dni temu świętowali 100. rocznicę przyznania prawa głosu części kobiet. Co ważne, w ankiecie to kobiety dwa razy częściej ujawniały problem molestowania w parlamencie.

Andrea Leadsom ma przedstawić dziś propozycje, które będą przewidywały procedurę skargi. Będzie to swoisty poradnik, który podpowie, co molestowana lub molestowany powinien zrobić, kiedy spotka się z problemem.

Więcej w "The Independent"

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy