Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Andrzej Duda spotkał się z brytyjską premier

Andrzej Duda spotkał się w Londynie z brytyjską premier Liz Truss. Rozmowy liderów państw dotyczyły spraw bezpieczeństwa i przyszłej współpracy Polski i Wielkiej Brytanii w kontekście wojny w Ukrainie. Informację przekazał szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Jakub Kumoch poinformował o przebiegu niedzielnego spotkania Andrzeja Dudy z nową brytyjską premier Liz Truss, do którego doszło w jej siedzibie na Downing Street

Andrzej Duda - Liz Truss. Spotkanie w Wielkiej Brytanii

- Większość rozmowy zajęły kwestie bezpieczeństwa i przyszłej współpracy polsko - brytyjskiej w obliczu konfliktu ukraińskiego. Obie strony są zdeterminowane do pomocy Ukrainie i odepchnięcia rosyjskiego zagrożenia - zaznaczył szef BPM.

Rozmawiano także o kalendarzu wizyt i o zacieśnieniu współpracy polsko-brytyjskiej, również w dziedzinie surowcowej i gospodarczej. - Polska ocenia współpracę z Wielką Brytanią bardzo wysoko i uważa ją za jednego dwóch z kluczowych zachodnich sojuszników w obliczu rosyjskiej agresji - dodał Kumoch.

Reklama

Elżbieta II nie żyje. Andrzej Duda na uroczystościach

Andrzej Duda był jednym z pięciu zagranicznych przywódców, którzy przy okazji pogrzebu brytyjskiej królowej Elżbiety II odbyli krótkie spotkania z szefową brytyjskiego rządu - pozostali to premierzy Australii, Nowej Zelandii, Irlandii i Kanady.

Wcześniej prezydent wpisał się do księgi kondolencyjnej wyłożonej po śmierci Elżbiety II. Polski prezydent oddał jej również hołd w Westminster Hall, gdzie wystawiona jest trumna z jej ciałem.

Do oddania hołdu monarchini w Westminster Hall oraz wpisania się do księgi kondolencyjnej, wyłożonej w Lancaster House, budynku należącym do brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zostali zaproszeni wszyscy zagraniczni przywódcy, którzy wezmą udział w poniedziałkowym pogrzebie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy