Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Alarm bombowy w fabryce produkującej szczepionkę przeciw COVID-19

Fabryka w północnej Walii, w której odbywa się ostatnia faza produkcji szczepionki firmy AstraZeneca przeciw COVID-19, została częściowo ewakuowana po otrzymaniu podejrzanej paczki.

W znajdującym się na terenie parku przemysłowego w Wrexham zakładzie firmy Wockhardt UK odbywa się ostatnia faza produkcji szczepionki firmy AstraZeneca - jest ona umieszczana we fiolkach i pakowana.

"Wockhardt UK w Wrexham otrzymał dziś rano podejrzaną paczkę na teren zakładu. Wszystkie odpowiednie władze zostały natychmiast powiadomione i zaangażowane. Na podstawie opinii ekspertów przeprowadziliśmy częściową ewakuację obiektu do czasu przeprowadzenia pełnego dochodzenia. Bezpieczeństwo naszych pracowników i ciągłość biznesowa pozostają najważniejsze" - poinformowała firma w wydanym oświadczeniu.

Reklama

Na miejsce wysłano jednostkę saperów

"Obecnie mamy do czynienia z trwającym incydentem na terenie parku przemysłowego we Wrexham" - poinformowała lokalna policja, dodając, że postronni ludzie powinni unikać tego obszaru. Policja potwierdziła też podaną wcześniej przez BBC informację, że do zakładu wysłano policyjną jednostkę saperów.

Zgodnie z umową zawartą z brytyjskim rządem AstraZeneca ma zapewnić Wielkiej Brytanii 100 mln dawek szczepionki, która została opracowana wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Obecnie firma jest w sporze z Unią Europejską z powodu zapowiedzi zmniejszenia dostawy szczepionki na tamtejszy rynek, co jest efektem problemów produkcyjnych w jej fabryce w Belgii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy