Reklama

Reklama

Wielka Brytania: 16-latek aresztowany na lotnisku pod zarzutem terroryzmu

Specjalna grupa policjantów z Metropolitan Police aresztowała na lotnisku pod Londynem 16-latka. Nastolatek został oskarżony o przestępstwa o charakterze terrorystycznym. To kolejny taki przypadek w ciągu ostatnich miesięcy w Wielkiej Brytanii.

Do zatrzymania 16-latka doszło na lotnisku Stansted pod Londynem. Nastolatek został aresztowany przez policjantów zajmujących się zwalczaniem terroryzmu, gdy czekał na wejście na pokład samolotu.

"Powiazania z islamską ideologią"

16-latek został oskarżony o zbieranie informacji, które mogą być wykorzystywane do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego oraz rozpowszechnianie publikacji o charakterze terrorystycznym. 

Według służb popełnione przez niego przestępstwa były powiązane ze "skrajną ideologią islamską".

Metropolitan Police poinformowała, że w związku ze sprawą przeszukano również mieszkanie we wschodnim Londynie. Śledztwo jest w toku. Policja nie wyklucza kolejnych aresztowań.

Reklama

Aresztowanie 13-latka

Zatrzymanie 16-latka za przestępstwa związane z terroryzmem to kolejny taki przypadek w Wielkiej Brytanii w ostatnich miesiącach. 

W połowie maja w zachodnim Londynie aresztowano 13-latka, który usłyszał zarzut rozpowszechniania materiałów terrorystycznych. Tydzień temu, 21 czerwca policja zatrzymała z kolei 15-latka z hrabstwa West Yorkshire, który został oskarżony o udział w przygotowaniu zamachu terrorystycznego oraz rozpowszechnianie publikacji terrorystycznych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy