Reklama

Reklama

Wiele przypadków molestowania na uniwersytecie w Cambridge

Plaga incydentów związanych z molestowaniem na uniwersytecie w Cambridge. Władze uczelni przyznały, że otrzymały na ten temat prawie 200 zgłoszeń - informuje RMF FM.

Wiele spraw wyszło na jaw po wprowadzeniu sytemu, który zezwala na anonimowe zgłaszanie przypadków molestowania. Działa on na uczelni od ośmiu miesięcy. 

Większość zgłoszeń - bo prawie 120 - dotyczy sytuacji z udziałem wyłącznie studentów. Pozostałe to skargi na nauczycieli akademickich. 

Władze uczelni podkreślają, że chociaż anonimowa liczba zgłoszeń jest olbrzymia, to w ciągu ostatnich trzech miesięcy ubiegłego roku otrzymały jedynie sześć formalnych skarg. Mają nadzieję, że wiele ofiar napaści seksualnej - po dokonaniu anonimowego zgłoszenia - odważy się skierować sprawę na bardziej oficjalne tory. Dopiero wówczas będą mogły otrzymać odpowiednie wsparcie prawne i psychologiczne.

Reklama

Bogdan Frymorgen

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy