Reklama

Reklama

"Wieczny ogień" w Kijowie ponownie zalany cementem

"Wieczny ogień" płonący przy Grobie Nieznanego Żołnierza w stolicy Ukrainy, Kijowie, po raz drugi w ciągu dwóch tygodni został zalany cementem - poinformowała w poniedziałek lokalna policja. Na miejscu zdarzenia sprawcy pozostawili krzyż.

Do incydentu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek, a policja została o nim poinformowana w poniedziałek w godzinach porannych.

"Na miejscu policjanci znaleźli krzyż, który przestępcy wstawili w miejsce, gdzie płonie "wieczny ogień"" - przekazano w komunikacie.

Poprzednim razem "wieczny ogień" przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Kijowie zdewastowano w taki sam sposób 7 listopada, w dniu 100. rocznicy przewrotu bolszewickiego z 1917 roku.

Policja wszczęła wówczas w tej sprawie postępowanie z artykułu o profanację miejsca pamięci.

Reklama

Z Kijowa Jarosław Junko 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy